تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • «نیروگاه زباله‌سوز Energos نروژ»

   نیروگاه زباله‌سوز

   «نیروگاه زباله‌سوز Energos نروژ»

   «نیروگاه زباله‌سوز Energos نروژ»

   نیروگاه زباله‌سوز Energos یک شرکت بازیافت انرژی است که در صنایع Borregaard در شهر سارپسبورگ نروژ واقع شده است. پروژه مذکور تحت مالکیت شرکت Hafslund Heat و power AS با سرمایه‌گذاری به مبلغ 45 میلیون پوند است.

   نوع نیروگاه: نیروگاه زباله‌سوز
   محل تاسیس: نروژ، سارپسبورگ
   ظرفیت تولید: 250 گیگاوات در ساعت (نیروی بخار) 32 مگاوات ( برق)
   هزینه تخمینی پروژه: 45 میلیون پوند
   شروع پروژه: مارچ سال 2010
   مالک پروژه: Hafslund Heat & power AS
   تامین‌کننده تجهیزات: شرکت Energos
   نیروگاه زباله‌سوز Energos یک شرکت بازیافت انرژی است که در صنایع Borregaard در شهر سارپسبورگ نروژ واقع شده است. پروژه مذکور تحت مالکیت شرکت Hafslund Heat و power AS  با سرمایه‌گذاری به مبلغ 45 میلیون پوند است.
   نیروگاه مذکور در مارچ سال 2010 به طور رسمی با نام
    (HME-BWTE) Hafsluud Miljo Energi-Borregaard waste to Energy افتتاح شد.
   در ماه فوریه سال 2008 مجموعه HSP، شرکت Energos را برای تامین‌ ماشین‌آلات و تجهیزات انتخاب کرد.
   شرکت EGP دومین سازمان زیرمجموعه شرکت Energos برای تامین‌ انرژی صنایع Borregaard است، این شرکت یک شرکت تامین‌ مواد شیمیایی چوب محور و bio-refinery است.
   Biorefinery: کارخانه‌ای است که پروسه تبدیل biomass و تجهیزات لازم را برای تولید سوخت، برق، گرما و مواد شیمیایی با ارزش افزوده از biomass ادغام می‌کند.
   این نیروگاه برای تولید بخار از زباله طراحی شده که برای تولید و تامین انرژی قابل بازیافت و پاکیزه برای مجموعه Borregard مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
   ظرفیت تولیدی نیروگاه 32 مگاوات برق یا 250 گیگاوات ساعت در یک سال بخار می‌باشد. اولین مجموعه شرکت Energos یک نیروگاه زباله‌سوز 27 مگاواتی با مالکیت شرکت Ostfold Energi است و از سال 2002 با تأمین 185 گیگاوات در ساعت بخار در حال فعالیت است.
   قابلیت پردازش این دو مجموعه 156000 تن زباله است.

   جزییات نیروگاه زباله‌سوز (EGP) Energos
   شرکت جدید بازیافت انرژی sarpsborg حدود 78000 تن زباله را در سال پردازش خواهد کرد و حدود 250 گیگاوات درساعت بخار را تولید خواهد کرد. بخار تولید شده جایگزین حدود 24000 تن سوخت سنگین می‌شود که این میزان برای تامین برق کارخانجات مواد شیمیایی Borregaard مورد استفاده قرار می‌گیرد.
   ظرفیت تولیدی نیروگاه 32 مگاوات برق یا 250 گیگاوات ساعت در یک سال تولید بخار است.
   این نیروگاه از یک اتاق زباله‌سوز، اتاق اکسایش (ترکیب اکسیژن با یک ماده دیگر) یک سیستم دیگ بخار، یک توربین بخار و یک ژنراتور بخار بازیافت گرما (HRGS) و تجهیزات نصب شده در نیروگاه شامل یک خردکننده، بالابر استخراج فلزی، جرثقیل سوخت، مخزن سوخت و محفظه خوراک دستگاه تشکیل شده است.
   این نیروگاه همچنین یک کوره و یک خازن خنک‌کننده هوا را با هم ترکیب می‌کند.

   تکنولوژی زباله‌سوز نیروگاه (EGP) Energos
   این نیروگاه با استفاده از تکنولوژی زباله‌سوز به ثبت رسیده و دارای حق انحصاری خود شرکت، از یک فرآیند دومرحله‌ای پیشرفته که 80 درصد انرژی موجود در زباله را استخراج می‌کند بهره می‌برد.
   این تکنولوژی شامل تبدیل پسماندهای پس از بازیافت و زباله‌های شهری به گاز می‌شود.
   در دهه 1990 تا 2000 شرکت Energos و دانشگاه Trodheim این تکنولوژی تبدیل زباله‌ به گاز را به اتفاق یکدیگر توسعه دادند.
   پس‌ماندهای باقی‌مانده از زباله غیرقابل بازیافت در ابتدا در محفظه احتراق نیروگاه سوزانده می‌شود، سپس این احتراق، هیدروژن و کربن موجود در زباله را رها می‌کند و به تولید syngas می‌پردازد. آنگاه syngas به یک اتاق اکسایش برای دمای بالای اکسایش تحت یک محیط کنترل شده تغذیه می‌شود، این گاز کاملاً محترق شده و تولید انرژی گرمایی می‌کند.
   این انرژی حرارتی برای تولید بخار استفاده خواهد شد. علاوه بر این، بخار تولید شده در تولید و تامین انرژی قابل بازیافت (الکتریسیته) استفاده خواهد شد.
   نتیجه احتراق تحت یک محیط کنترل شده، صدور میزان کمتری از خروجی‌های مضر است. کل فرآیند توسط نرم‌افزارهای دارای حق‌ انحصاری، بازبینی و کنترل خواهد شد.
   تکنولوژی زباله‌سوز بهترین راهکارها را برای سوزاندن حجیم و دفن زباله‌ فراهم می‌کند. این انتخاب تکنولوژی بر اساس و پایه عملکرد و تاثیر آن بر روی محیط است.

   شرکت Energos در تقابلی سازگار و دوستانه با محیط‌زیست
   نیروگاه زباله‌سوز Energos خروجی کربن را در منطقه تا حدود 40000 تن در سال کاهش می‌دهد.
   این میزان کاهش برابر با منفعت محیطی حدود 4 میلیون درخت می‌باشد. کنترل موثر احتراق syngas در محفظه اکسایش دوم و سیستم دیگ بخار نیروگاه به همراه هم خروجی ماده دی‌اکسین نیروگاه را کنترل می‌کند.
   سیستم دیگ‌های بخار ادغام شده دارای طراحی بی‌نظیری است که به سرعت گاز را خنک می‌کند و نیز به کاهش تغییر و دگرگون‌سازی دی‌اکسین کمک می‌کند. دی‌اکسین باقیمانده با استفاده از کربن و فیلتر از بین‌برده می‌شوند.
   میزان خروجی مونو نیتروژن اکسید و مونوکسید کربن از نیروگاه کم و با ثبات است.
   میزان خروجی موثر نیتروژن اکسید نیروگاههای زباله‌سوز تحت فعالیت شرکت Energos بین 25 تا 30 درصد میزان و حد مجاز مصوب اتحادیه اروپا است و نیز بدون هیچ‌گونه سیستم برطرف‌کننده مونونیتروژن اکسید فعالیت می‌کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: