تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • افتخاری دیگر توسط متخصصان شرکت توزیع برق مشهد در عرصه های علمی و بین الملل صنعت برق

   با انتشار مقاله ای در معتبرترین مجله انتقال و توزیع برق جهان محقق شد؛

   افتخاری دیگر توسط متخصصان شرکت توزیع برق مشهد در عرصه های علمی و بین الملل صنعت برق

   افتخاری دیگر توسط متخصصان شرکت توزیع برق مشهد در عرصه های علمی و بین الملل صنعت برق

   اولین نسخه نشریه Transmission & Distribution World Magazine در سال 1996 میلادی برای استفاده مهندسان و متخصصان در صنعت برق منتشر شد. انتقال و توزیع الکتریکی، پست های برق، بهره برداری و نظارت، اتوماسیون و ... موضوعاتی هستند که در این مجله بصورت ماهانه به آنها پرداخته می شود. پس از انتشار نخستین مقاله شرکت توزیع برق مشهد در این مجله در سال 2012، اینک مقاله دیگری در زمینه نصب خازن در محل کنتور مشترکین در شماره 9 جلد 65 مجله T&D در ماه سپتامبر 2013 توسط آقایان مهندس علی سعیدی، مرتضی حسین پورعرب، محسن ذبیحی و سعید علیشاهی به چاپ رسیده است.

   امروزه توجه شرکت های توزیع نیروی برق به اصلاح ضریب قدرت به عنوان روشی به منظور بهبود ظرفیت شبکه و کیفیت توان، کاهش تلفات و افزایش بهره وری سیستم توزیع معطوف گردیده و بدون شک اصلاح ضریب قدرت، نقشی اساسی در عملکرد شبکه های توزیع خواهد داشت. در یک مفهوم مشترک با مولدهای "تولید پراکنده" که امروزه مورد توجه قرار گرفته اند، اصلاح ضریب قدرت در یک سیستم توزیع نیز می تواند رویکرد مشابهی داشته باشد. در حال حاضر مناسب ترین شیوه موجود جهت جبران توان راکتیو و اصلاح ضریب قدرت، استفاده از خازن می باشد و این یک واقعیت است که خازن های موازی اقتصادی ترین منبع تولید توان راکتیو لازم جهت بارهای القایی شبکه هایی هستند که در ضریب قدرت پس فاز کار می کنند.
   استفاده از بانک های خازنی چه در سطوح ولتاژ فشار ضعیف و یا فشار متوسط در بسیاری از شبکه های توزیع مرسوم بوده و دارای مزایای قابل توجهی است، اما روش پیشنهادی در این مقاله با عنوان "اصلاح ضریب قدرت غیرمتمرکز" یا DPFC روشی جایگزین ارائه می دهد که می تواند تلفات شبکه را کاهش داده درحالیکه ظرفیت سیستم را نیز افزایش می دهد چرا که توان راکتیو در نزدیکترین نقطه تقاضای آن، تامین می گردد. در این روش، جبرانسازی توان راکتیو در نزدیک ترین نقطه مورد تقاضا، یعنی در محل کنتور مشترکین صورت می پذیرد. همانطور که مشترکین دیماندی و مصرف کننده های بزرگ به منظور کاهش هزینه ها، ناچار به نصب بانک های خازنی در محل مصرف خود هستند، این ایده در مورد مشترکین تک فاز نیز مورد بررسی قرار گرفت.
   برای مطالعه تأثیر خازن گذاری روی لوازم اندازه گیری مشترکین، پست زمینی هشت آباد با محدوده تحت پوشش حدود 73000 متر مربع و 431 انشعاب خانگی، 8 انشعاب تجاری ، 4 انشعاب عمومی و 3 انشعاب دیماندی ، در محدوده امور برق ناحیه 8 مشهد انتخاب شده است.

    

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: