تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • ششمین مرحله از طرح سنجش دوره ای سلامت کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد آغاز شد

   ششمین مرحله از طرح سنجش دوره ای سلامت کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد آغاز شد

   ششمین مرحله از طرح سنجش دوره ای سلامت کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد آغاز شد

   به منظور ارتقاء و حفظ سلامت نیروی انسانی و با تحقق شعار « انسان سالم، توسعه پایدار » و براساس سیاست ها و تمهیدات شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد که بیشترین ارزش را برای سلامت نیروی انسانی قائل می باشد، ششمین مرحله از اجرای طرح سنجش دوره ای سلامت کارکنان (معاینات ادواری ) دی ماه سال 91 آغاز می شود .

    این گزارش حاکی است در این مرحله از اجرای طرح سنجش سلامت،معاینات ادواری و مراحل آن در قالب تصمیمات کمیته معاینات ادواری و به صورت نظام مند خواهد بود .
   بیژن بهشاد معاونت منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد ضمن تشریح این طرح در سال جاری گفت:این طرح از سال 86 در شرکت توزیع برق مشهد آغاز شده و امسال نیز باتوجه به وجود استراتژی واحد،خوشبختانه به صورت نظام مند و کامل تری اجرا خواهد شد.دراین رابطه کمیته معاینات ادواری با حضور قائم مقام و مدیران ارشد شرکت توزیع برق مشهد تشکیل شده و تصمیمات خوب و موثری توسط 7 نفر اعضای اصلی این کمیته گرفته شده است .
   بیژن بهشاد رئیس کمیته معاینات ادواری اظهار داشت که مصوبات این کمیته از طریق 40 نفر اعضای موقت که مسئولان خدمات اداری،ایمنی،رؤسای مالی و پشتیبانی امورها هستند پیگیری و اجرایی می‌شود.وی در ادامه تصریح کرد:امسال جهت اجرای بهینه آزمایشات و معاینات پزشکی دستورالعمل اجرایی معاینات ادواری که تلفیقی از دستورالعمل وزارت بهداشت و وزارت نیرو دراین زمینه است برای تیم پزشکی تدوین گردیده تا شاهد بیشترین دقت و کمترین خطا در این زمینه باشیم.
   وی گفت:درمورد آزمایشگاه نیز در طرح سالجاری یکی از آزمایشگاه های معتبر و مورد تایید که دارای کیفیت و استانداردهای لازم می باشد انتخاب شده است.امسال پزشک متخصص طب کار نیز قبل از شروع معاینات ادواری در محل کار پرسنل حضور می یابد و برحسب موقعیت کاری و پست شغلی افراد،نوع معاینات را تشخیص خواهد داد و آزمایشات نیز براساس نوع شغل و علائم بالینی انجام می شود .
   از دیگر برنامه های جدید امسال که جزو تصمیمات کمیته معاینات ادواری می باشد این است که معاینات در مناطق غرب و شرق به صورت جداگانه و از طریق دو پیمانکار انجام خواهد گرفت تا ضمن رقابت پیمانکاران شاهد بهترین کیفیت و از سوی دیگر سرعت در کارها باشیم.امسال پس از معاینات ادواری،پرونده پزشکی افراد به صورت نرم افزاری خواهد بود و در آن اطلاعات سالهای گذشته آنها نیز ثبت شده است.از دیگر مصوبات کمیته معاینات ادواری توجه به مشارکت افراد در طرح می باشد و مقرر شده میزان مشارکت که سال گذشته 93 درصد بوده امسال به 100 درصد برسد و تدابیر لازم اندیشیده شده است.
   یکی دیگر از برنامه های جدید امسال این است که اخذ نمونه خون در محل کار انجام نمی پذیرد بلکه کارکنان به آزمایشگاه مورد نظر هدایت می شوند وتمهیدات لازم در این خصوص در نظر گرفته شده‌است.
   آقای افشار دبیر کمیته معاینات ادواری با اشاره به اینکه طرح معاینات ادواری دارای 3 مرحله است،گفت:قبل از شروع طرح،کلیه همکاران و تیم پزشکی از اهداف آن آشنا و توجیه می شوند و مرحله دوم طرح نیز در حین اجرای آن می باشد و مرحله سوم نیز پیگیری امور می باشد.براساس نتایج معاینات ادواری،شاخص های سلامت و مشکلات مشخص می شود و از طریق شورای سلامت برنامه ریزی های لازم و تصمیمات مناسب اتخاذ خواهدشد.
   شایان ذکر است در اجرای معاینات ادواری،آزمایشاتی از جمله خون و ادرار،خدمات پرستاری،انجام تست تنفس،اخذ نوار قلب،اندازه گیری قد و وزن،تعیین شاخص توده بدنی،خدمات کارشناس بهداشت حرفه ای،تشکیل و تکمیل پرونده ویزیت پزشک و خدمات شنوایی و بینایی سنجی و... ارائه می شود.


   علیرضا کاشی
   مدیر دفتر روابط عمومی

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: