تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • بازدید مهندس بهزاد از ساختمان سبز و طرح سیستم خورشیدی تامین انرژی در مشهد

   بازدید مهندس بهزاد از ساختمان سبز و طرح سیستم خورشیدی تامین انرژی در مشهد

   بازدید مهندس بهزاد از ساختمان سبز و طرح سیستم خورشیدی تامین انرژی در مشهد

   مهندس محمد بهزاد معاون وزیر نیرو در بازدید از اجرای طرح پایلوت سیستم خورشیدی تامین انرژی در یکی از مجتمع های مسکونی شهر مشهد ضمن ابراز رضایت از این طرح ، خواستار ترویج فرهنگ استفاده از مولدهای خورشیدی خانگی شد .

    گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد حاکی است دراین بازدید که از ساختمان سبز در بلوار سید رضی مشهد انجام شد ، علاوه بر مهندس بهزاد ، جمعی از مدیران ارشد شرکت توانیر و صنعت برق خراسان حضور داشتند . مهندس بهزاد ضمن بر شمردن مزایای استفاده از سیستم جذب انرژی از خورشید در ساختمان سبز یاد شده ، گفت : این سیستم که به صورت طرح تحقیقاتی در توزیع برق مشهد اجرا و با موفقیت روبه رو بوده است توان تولید برق روشنایی ، ابگرم ، برق آسانسور ، درب بازکن و... را داراست ضمن اینکه موجب صرفه جوئی 20 درصدی مصرف برق شده و توجیه اقتصادی دارد .
   معاون وزیر نیرو در پاسخ به این سئوال که برای همگانی شدن این طرح چه برنامه هایی مد نظر است؟ تصریح کرد : ابتدا باید فرهنگ استفاده از مولدهای خورشیدی در منازل را بین مردم ترویج نمود و خوشبختانه نمونه آزمایشی آن در ساختمان سبز توسط شرکت توزیع نیروی برق مشهد با موفقیت روبرو بوده است .
   وی در ادامه گفت : سیستم خورشیدی تامین انرژی در یکی از ادارات و با قدرت قابل قبولی نصب شده است و در یکی از منازل تک واحدی نیز مدل دیگری از این سیستم نصب شده که با حمایت های لازم امیدواریم در جامعه گسترش یابد .
   دراین بازدید مهندس علی سعیدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد نیز گفت : شهر مشهد استعداد تولید انرژی الکتریکی از تابش نور خورشید را به میزان 8/3 تا 5/4 کیلووات ساعت بر متر مربع دارا می باشد و با اجرای سیستم خورشیدی تامین انرژی علاوه بر استقلال تامین حداقل انرژی الکتریکی مورد نیاز از شبکه برق و کمک به کاهش مصرف گاز طبیعی در شبکه شهری می توان به تامین اهداف پدافند غیرعامل و اصلاح معماری شهری و افزایش سطح فضای سبز نیز کمک کرد .
   وی در مورد مزایای سیستم فتوولتائیک گفت : استفاده از انرژی خورشیدی تجدید پذیر و نا محدود ، کاهش انتشار آلاینده های زیست محیطی و امکان نصب بر روی پشت بام منازل و ساختمانها از جمله مزایای این سیستم است .
   مهندس سعیدی با اشاره به موفقیت طرح پایلوت سیستم خورشیدی تامین انرژی در ساختمانی 5 طبقه در مشهد باعنوان ساختمان سبز گفت : این ساختمان با 4 واحد آپارتمان ، درب ورودی برقی و دارای آسانسور ، و هر واحد با 125 متر مربع زیر بنا برای انجام طرح انتخاب شد و علاوه بر موارد یاد شده روشنایی راه پله ، فضای پارکینگ ، روشنایی اضطراری و سایر مصارف عمومی ساختمان از جمله آبگرم تامین می شود .

   علیرضا کاشی
   مدیر دفتر روابط عمومی

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: