تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • بازدید نمایندگان و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت برق از تجهیزات، امکانات و پیشرفت های توزیغ برق مشهد

   بازدید نمایندگان و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت برق از تجهیزات، امکانات و پیشرفت های توزیغ برق مشهد

   بازدید نمایندگان و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت برق از تجهیزات، امکانات و پیشرفت های توزیغ برق مشهد

   جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای کمیسیون انرژی مجلس و مدیران صنعت برق از تجهیزات و امکانات شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد بازدید و از نزدیک با پیشرفت های این شرکت در صنعت توزیع برق آشنا شدند.


   بازدید نمایندگان و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت برق
   از تجهیزات، امکانات و پیشرفت های توزیغ برق مشهد
   جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای کمیسیون انرژی مجلس و مدیران صنعت برق از تجهیزات و امکانات شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد بازدید و از نزدیک با پیشرفت های این شرکت در صنعت توزیع برق آشنا شدند.
   به گزارش دفتر روابط عمومی، در این بازدید دکتر امیری نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، خانم الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی، مهندس ریاحی مدیرعامل برق منطقه ای خراسان، مهندس ذبیحی مدیرعامل شرکت توزیع خراسان رضوی، مهندس سعیدی مدیرعامل، معاونان و مدیران توزیع برق مشهد حضور داشتند.
   مهندس سعیدی در نشستی مشترک به معرفی ویژگی های شهر مشهد و شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد پرداخت و با اشاره به اهمیت بهره وری انرژی و ضرورت بکارگیری کنتورهای هوشمند گفت: بیش از 5/1 میلیون مشترک برق در مشهد وجود دارد که از این تعداد برای 36 هزار مشترک دیماندی، کنتور هوشمند نصب شده است.
   50 درصد انرژی ما در مشهد توسط 11 هزار مشترک دیماندی مصرف می شود که با نصب کنتورهای هوشمند می توان بهره وری انرژی را تا 50 درصد ارتقاء داد.
   وی با اشاره به اهمیت تلفات و خاموشی ها در شبکه توزیع برق گفت: هر مشترک برق در کشور در سال حدوداً 900 دقیقه خاموشی دارد در حالی که در مشهد این میزان 70 دقیقه است.
   تلفات برق در کشور 5/10 درصد است اما در مشهد این میزان تنها 2/6 درصد است و امروز کمترین میزان خاموشی در کشور مربوط به مشهد می باشد.
   وی گفت: از مجموع سبد انرژی، سهم برق 18 درصد است که در سال 2050 باید به 35 درصد افزایش یابد و برای دستیابی به این میزان باید بهره وری در حوزه انرژی ارتقا یابد و راه حل آن توجه به مدیریت مصرف و کاهش تلفات می باشد.
   مهندس سعیدی در ادامه در رابطه با چالش های حوزه انرژی برق، به ضرورت امنیت انرژی در تأمین اقتصاد دیجیتال و کاهش کربن پرداخت و گفت: در حال حاضر در دنیا به ازای هر کیلووات ساعت برق 600 گرم گاز دی اکسید کربن تولید می شود در حالی که باید به 200 گرم کاهش یابد.
   وی با بیان اینکه اقدامات اجرایی برای بهبود بهره وری شامل پیک سایی، انتقال پیک و کاهش تلفات می باشد گفت: برای تحقق بهره وری نیازمند استفاده از سیستم پالایش آنلاین و کنتورهای هوشمند (طرح فهام) هستیم.
   مهندس سعیدی، مدیریت سمت تقاضا را خاطر نشان کرد و گفت: طرح ذخیره عملیاتی صنایع، طرح کشاورز همکار و طرح دیزل ژنراتور توسط این شرکت و در قالب قرارداد مشارکت اجرا شده است.
   در این نشست مهندس ذبیحی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی نیز با اشاره یارانه های انرژی برق و اثرات آن در بخش های مختلف و همچنین ارزهای دیجیتال گفت: استفاده از فضای واحدهای صنعتی، دامداری، مرغداری و ... جهت ایجاد مزارع تولید بیت کوین و تولید ارزهای دیجیتال با استفاده از انرژی یارانه ای همواره تهدیدی برای صنعت برق محسوب می شود. وی گفت: هدفمندی تولید محور یارانه های انرژی برق و استانداردسازی میزان انرژی موردنیاز برای تولید هر واحد محصول و بهره مندی تولید کننده از یارانه ها به عنوان راه حل، قابل طرح است ضمن اینکه امروز باید نگاهی نو به تلفات انرژی برق داشته باشیم.
   دکتر مرتضوی مشاور برق منطقه ای خراسان طی سخنانی به بیان اهمیت امنیت سایبری در صنعت برق و تشریح تجربه های جهانی در این حوزه پرداخت و گفت: روزانه 120 میلیون مورد حمله سایبری در جهان اتفاق می افتد که 35 درصد این حملات در حوزه انرژی می باشد.
   در این نشست مهندس ریاحی مدیرعامل برق منطقه ای خراسان نیز طی سخنانی خواستار تأمین منابع موردنیاز برای صنعت برق شد و گفت: امروز اگر قیمت برق ثابت باشد، خدمت به مردم محسوب نمی شود و باید تمهیدات لازم اندیشیده شود و خدمت این است که مشکلات به صورت اساسی حل شود تا صنعت برق تضعیف نشود.
   این گزارش حاکی است اعضای کمیسیون انرژی مجلس از مرکز فوریت های برق مشهد، مرکز دیسپاچینگ و همچنین از تجهیزات توزیع برق مشهد شامل خودروهای سهند، سنحاب، استاپ، سروش و سحاب و خودروهای گروه های ویژه خط گرم، نظارت بر لوازم اندازه گیری و سامانه عملیات تکمیلی ویژه خط گرم بازدید کردند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: