تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • برگزاری چهارمین همایش و نمایشگاه و جشنواره دستاوردهای پروژه توزیع ناب شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد

   برگزاری چهارمین همایش و نمایشگاه و جشنواره دستاوردهای پروژه توزیع ناب شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد

   برگزاری چهارمین همایش و نمایشگاه و جشنواره دستاوردهای پروژه توزیع ناب شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد

   چهارمین همایش دستاوردهای توزیع ناب و نمایشگاه و جشنواره پیشنهادهای کایزنی و QCC شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد با حضور دکتر اسکندری مدیرکل دفتر مهندسی توزیع شرکت توانیر، مهندس مدقق مدیرکل دفتر خدمات مشترکین شرکت توانیر، مهندس ریاحی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان، مدیران و اعضای خانه هم افزایی انرژی و آب (هاب) و مهندس سعیدی مدیرعامل، معاونین، مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد برگزار شد.

   برگزاری چهارمین همایش و نمایشگاه و جشنواره دستاوردهای پروژه توزیع ناب شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد   چهارمین همایش دستاوردهای توزیع ناب و نمایشگاه و جشنواره پیشنهادهای کایزنی و QCC شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد با حضور دکتر اسکندری مدیرکل دفتر مهندسی توزیع شرکت توانیر، مهندس مدقق مدیرکل دفتر خدمات مشترکین شرکت توانیر، مهندس ریاحی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان، مدیران و اعضای خانه هم افزایی انرژی و آب (هاب) و مهندس سعیدی مدیرعامل، معاونین، مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد برگزار شد.
   به گزارش دفتر روابط عمومی، مهندس مسعود ثناگر دبیر جشنواره و مدیر دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری در افتتاحیه این جشنواره گفت: تبادل تجربه و دانش بین کارکنان، معرفی برترین پیشنهادهای کایزنی و حلقه های کنترل کیفیت QCC، ترویج ایده های خلاقانه در سطح شرکت، ارتقای انگیزه و تعلقّ سازمانی کارکنان و توسعه خلاقیت و نوآوری ها از جمله اهداف برگزاری این مراسم می باشد.
   در ادامه مهندس منصور سالاری دبیر نظام پیشنهادات نیز گزارشی از پیشرفت پروژه توزیع ناب را ارائه و گفت: توزیع برق مشهد از سال 91 اجرای پروژه توزیع ناب را با پیاده سازی موفق 5S آغاز نمود و در ادامه نظام پیشنهادات کایزنی را در سال 93 پیاده سازی نمود و تا کنون بیش از 9000 پیشنهاد دریافت شده است و روند سرانه مشارکت و سرانه پیشنهادهای کارکنان همواره رو به رشد بوده است و در این مدت در سال های 93 و 96 موفق به کسب لوح تقدیر دبیر برتر از سوی شرکت توانیر شده است.
   وی در ادامه افزود در سال 94 نیز پیاده سازی حلقه های کنترل کیفیت پروژه توزیع ناب وارد مرحله جدیدی شد که تاکنون با سازماندهی بیش از 700 حلقه کیفیت بسیاری از مشکلات سازمانی مورد تحلیل، ریشه یابی شده و راهکارهای مناسبی در این زمینه تعیین و اجرا شده اند که منجر به دریافت لوح تقدیر در سال 96 از معاونت منابع انسانی وزارت نیرو گردید. ایشان گام بعدی پروژه توزیع ناب را ناب سازی فرآیندها اعلام و ابراز امیدواری کردند با اجرای موفق این گام، با شناسایی و حذف اتلاف ها(muda) ، ساده سازی فرآیندهای شرکت محقق گردد.
   در ادامه این مراسم مهندس سعیدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد از وجود یک عارضه دردناک در جامعه تحت عنوان «چرخه اتلاف» نام برد و گفت: متأسفانه اتلاف بر تمام زوایای زندگی ما سایه انداخته و تمام مشکلات ما ناشی از اتلاف است.
   وی اصلاح سیستم اجتماعی و کمال گرایی را از جمله راه های مقابله با اتلاف عنوان کرد و گفت: ما در توزیع برق مشهد برای دستیابی به کمال، توزیع ناب را مدنظر قرار داده ایم و نقشه راه ماست.
   مهندس سعیدی نقش مدیران برای خروج از چرخه اتلاف را مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: مدیران باید در نقش مربی قرار گیرند تا مشارکت آحاد کارکنان تضمین و پایدار شود. امروز مدیرانی که می خواهند نقش مربی داشته باشند باید از سه شاخص فلسفه کاری، شناخت از همکاران و تحمل جفای دیگران برخوردار باشند. ضمن اینکه مدیر باید به فضائل اخلاقی آراسته باشد تا سکان هدایت را بدست گیرد.
   در ادامه مراسم، دکتر مرتضی رضایی زاده عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی نیز به تشریح ویژگی ها و اهداف استقرار نظام مربی گری در شرکت ها پرداخت و گفت: مربی گری توافق بین دو نفر است که به منظور تبادل توانایی ها، تجربه ها، تخصص ها و با هدف تحول و دگرگونی در شایستگی های محوری، رفتارها و دیدگاه ها، مسیر حرفه ای و عملکردها انجام می شود.
   وی با اشاره به اینکه تا کنون 45 دوره مربی گری در سطح صنعت برق برگزار شده گفت: توزیع برق مشهد نیز وارد فضای مربی گری شده که جای قدردانی دارد. وی روحیه مربی- شاگردی مدیران را ضروری دانست و گفت: تسلط بر تکنیک های تأثیرگذاری بر کارکنان، قابل اعتماد بودن، تأمل در تجربه ها، گوش کردن فعال، حساس بودن به مسائل شخصی، یاری گری رشد کارکنان، اشتیاق و پشتکار در یادگیری از دیگران از مهم ترین روحیه های مربی گری، شاگردی مدیران است.
   دکتر اسکندری مدیر کل دفتر فنی مهندسی توزیع شرکت توانیر نیز بدنبال بازدید از نمایشگاه دستاوردهای توزیع ناب گفت: امروز شاهد هستیم اقدامات مؤثری در شرکت توزیع برق مشهد اتفاق افتاده و این فعالیت ها منحصر به فرد است و اجرای آن در سایر شرکت های توزیع ضروری است. وی تصریح کرد: مشارکت همکاران، احساس تعلق و علاقه مندی با هدف بهبود مستمر از جمله ویژگی های کارکنان این شرکت است، ضمن اینکه در بحث نظام مهندسی و مکانیزه بودن و در حوزه مدیریت دارایی فیزیکی نیز فعالیت های توزیع برق مشهد در سطح کشور منحصر به فرد بوده و می تواند به سایرین تسری یابد.
   مهندس مدقق مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر نیز در جریان بازدید از نمایشگاه گفت: این همایش و موضوع سخنرانی دکتر رضایی زاده بسیار جالب بود و مباحث جدیدی مطرح شد که در سطح شرکت های توزیع برق ندیده بودم. وی افزود؛ موضوع مربی گری از دیدگاه منابع انسانی و همچنین بحث مدیریت دارایی فیزیکی نیز در توزیع برق مشهد، کار ارزنده ای محسوب می شود و نشان می دهد این شرکت در کشور در استقرار اینگونه مباحث پیشتاز می باشد.
   این گزارش حاکی است، جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پروژه توزیع ناب نیز با حضور مدیران شرکت توانیرو شرکت توزیع برق مشهد برگزار شد.
   در این نمایشگاه، خودروی کارگاه سیار و پشتیبانی خط گرم، بالابر خط گرم، خودروی سهند، خودروی سامانه جایگزین هادی های فشار متوسط بدون روکش بدون قطع برق، خودروی سامانه عملیات تکمیلی ویژه خط گرم (بای پس- پست سیار)، خودروی سامانه تأمین برق و روشنایی و خودروی سحاب و همچنین بیش از 300 مورد از انواع پیشنهادهای کایزنی برتر کارکنان و دستاوردهای QCC واحدهای اجرائی، در معرض نمایش قرار گرفت.
   در این همایش، واحدهای برتر در نظام پیشنهادات کایزنی، 5Sو حلقه های کنترل کیفیت QCC معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین به پیشنهاد دهندگان برتر لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: