تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • خودروی سامانه تأمین برق موقت مشترکین در شرایط اضطراری(سهند) در مشهد ساخته شد.

   خودروی سامانه تأمین برق موقت مشترکین در شرایط اضطراری(سهند) در مشهد ساخته شد.

   خودروی سامانه تأمین برق موقت مشترکین در شرایط اضطراری(سهند) در مشهد ساخته شد.

   به گزارش دفتر روابط عمومی، مهندس مشکینی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق مشهد در این باره گفت: دستیابی به اهداف چشم انداز شرکت توزیع برق شهرستان مشهد (+1405) از اولویت های کاری در این شرکت می باشد


   خودروی سامانه تأمین برق موقت مشترکین در شرایط اضطراری(سهند) در مشهد ساخته شد.
   به گزارش دفتر روابط عمومی، مهندس مشکینی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق مشهد در این باره گفت: دستیابی به اهداف چشم انداز شرکت توزیع برق شهرستان مشهد (+1405) از اولویت های کاری در این شرکت می باشد، یکی ازاقدامات استراتژیک در این چشم انداز کاهش زمان خاموشی ها است. راهکارها و تجهیزات زیادی برای رسیدن به این هدف طراحی و تولید شده است. در سال های اخیر ساخت سامانه ای برای جایگزینی موقت انواع پست های زمینی، RMU های آسیب دیده که در شرایط اضطراری دسترسی به آن ها برای تعویض و یا تعمیرات اساسی که مستلزم صرف زمان زیاد و به راحتی امکان پذیر نبوده، بیش از پیش احساس می شد. بنابراین احساس نیاز ساخت سامانه سهند با هدف کاهش زمان خاموشی ها در دستور کار شرکت توزیع برق مشهد قرار گرفت.
   مهندس سیدابوالفضل اشرف زاده مشاورطرح گفت:از مزایا و کاربرد خودرو سهند میتوان به موارد ذیل اشاره کرد،
   جایگزینی موقت برای انواع پست های زمینی، RMU های آسیب دیده که در شرایط اضطراری دسترسی به آن ها برای تعویض و یا تعمیرات اساسی مستلزم صرف زمان زیاد بوده و به راحتی امکان پذیر نمی باشد.
   1. جایگزین موقت ترانسفورماتورهای زمینی توزیع آسیب دیده که در زمان اضطرار دسترسی به آن ها برای تعویض ویا تعمیرات اساسی مستلزم زمان زیاد بده و به راحتی امکان پذیر نمی باشد.
   2. افزایش سرعت عمل در زمان عملیات تعویض و یا جابجایی تجهیز آسیب دیده با استفاده از تریلر طراحی شده، علی الخصوص در مواردی که تجهیز آسیب دیده در محلی مناسبی نبوده و یا امکان استفاده از جرثقال و لیفتراک مقدور نمی باشد.
   3. برقراری رینگ سرکابل های پلاگین دو فیدر به منظور بای پس کردن و حذف پست موردنظر به طور موقت بخصوص در RMU های معیوب.
   4. تأمین موقت برق مشترکین یا پروژه های حساس در حداقل زمان.
   5. افزایش ظرفیت موقت شبکه در زمان محدود در حداقل زمان.
   6. تعویض چرخ های ترانسفورماتورهای زمینی با استفاده از جکهای هیدرولیکی طراحی شده در محل استقرار در حداقل زمان.
   7. امکان استفاده برای موارد فوق با قابلیت توسعه تا فاصله حداکثر 225 متر با توجه به امکانات موجود.
   مهندس علی مومنی کارشناس نظارت بربهره برداری افزودند:
   از دیگر مزایای سامانه مذکور علاوه بر چابکی، استفاده از کابل های فشار متوسط کاملاً منعطف، اتصالات کاربردی با سرعت عمل مناسب و دارای تجهیزات جانبی که همه آنها به صورت ابتکاری و برحسب نیاز بهره برداری برای اولین بارباهمکاری سازندگان محلی در کشور طراحی، تولید و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
   خودروی سهند از تجهیزات و قابلیت های مختلفی برخوردار است.
   وجود ترانسفورماتور روغنی هرمتیک با قدرت 630 کیلوولت آمپر، کلید فشار متوسط 20 کیلوولت، کلید حفاظت 1000 آمپر فشار ضعیف، کابل های انعطاف پذیر فشارمتوسط ، کابل های فشار ضعیف، بوشینگ های دوراهی 630 و 250 آمپر، تریلر مجهز به وینچ مخصوص حمل ترانسفورماتور، جک هیدرولیک، چرخ های بلبرینگی، کاور محافظ، پل متحرک و محافظ کابل ها، قرقره ضد اصطکاک کابل، چوب استیک، فرش محافظ، فرش عایق، تابلو مشخصات ، سیستم ارت، کپسول اطفای حریق، جعبه کمک های اولیه و لوازم هشداردهنده ایمنی از جمله تجهیزات داخلی خودروی سهند است.

   مشخصات خودرو سهند:
   خودروی سهند با برند ISUZU و 2/5 تن می باشد. وجود قرقره های نگهدارنده، سیستم هیدرولیک، قفسه ها و جعبه های نگهدارنده تجهیزات جانبی، نردبان های ثابت و متغیر، درب های کرکره ای، دنده پنج، تهویه طبیعی و روشنایی داخل کابین از مشخصات خودروی سهند می باشد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: