تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • نگاهی به فعالیت های خیر خواهانه و انسانی صندوق ایتام شرکت توزیع برق مشهد

   نگاهی به فعالیت های خیر خواهانه و انسانی صندوق ایتام شرکت توزیع برق مشهد

   نگاهی به فعالیت های خیر خواهانه و انسانی صندوق ایتام شرکت توزیع برق مشهد

   سال 1376 و با هدف امور خیر خواهانه، جمعی از کارکنان شرکت توزیع برق مشهد پا در راهی بزرگ و خداجویانه گذاشتند به گونه ای که امروز شاهد آثار انسانی و سرشار از محبت و نوعدوستی آنها در قالب صندوق ایتام شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد هستیم.

   نگاهی به فعالیت های خیر خواهانه و انسانی صندوق ایتام
   شرکت توزیع برق مشهد   سال 1376 و با هدف امور خیر خواهانه، جمعی از کارکنان شرکت توزیع برق مشهد پا در راهی بزرگ و خداجویانه گذاشتند به گونه ای که امروز شاهد آثار انسانی و سرشار از محبت و نوعدوستی آنها در قالب صندوق ایتام شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد هستیم.
   به گزارش دفتر روابط عمومی، سید علی اصغر حسینی مدیر اجرایی صندوق ایتام گفت: این صندوق در سال 1376 پایه گذاری شد و در سال 1388 با کسب مجوز از سازمان بهزیستی به طور رسمی فعالیت خود را تحت عنوان مؤسسه خیریه عاشقان ولایت کارکنان توزیع برق مشهد آغاز کرد.
   درحال حاضر تعداد بیش از 90 درصد پرسنل شرکت اعم از رسمی، پیمانی و امانی عضو این صندوق هستند و هر ماه مبالغی از حقوق آنها بصورت اختیاری و داوطلبانه کسر می شود. در میان اعضای صندوق افرادی هستند که حتی مبلغ 200 هزارتومان هر ماه از حقوق آنها کسر می شود تا صرف ایتام مستمند شود.
   وی با اشاره به اینکه حدود 5 میلیون تومان کمک های ماهانه پرسنل و همچنین کمک های مردمی از طریق صندوق های نصب شده در امورها جمع آوری می شود گفت: این کمک ها با توجه به استراتژی شرکت توزیع برق مشهد و توجه چشم انداز شرکت به امور اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و امور خیر خواهانه صرف کمک به اقشار نیازمند به ویژه ایتام می شود. حسینی تصریح کرد: این کمک ها در قالب نقدی و غیر نقدی، درمانی، تحصیلی، البسه، موادغذایی و .... در اختیار ایتام مستمند قرار می گیرد.
   کمک های یاد شده توسط مدیران مدارس بین دانش آموزان یتیم و مستمند مناطق مستضعف نشین شهر مشهد توزیع و اهداء می شود.
   وی با اشاره به کارنامه 9 ماهه منتهی به پایان آذرماه سال 97 و عملکرد نهایی از بدو تأسیس (از سال 76) گفت: در بخش منابع، میزان عملکرد دریافتی ها از بدو تأسیس مجموعاً مبلغ 5.158.318.340 ریال بوده است که صرف تهیه مواد غذایی، پوشاک، کمک هزینه تحصیلی و درمان ایتام شده است.
   در 9 ماهه سال 97 نیز مبلغ 452.534.500 ریال وصولی بوده است که شامل کسر از حقوق کارکنان، نذورات صندوق ها و سایر منابع دریافتی می باشد.
   ضمناً در کارنامه عملکرد نهایی (از بدو تأسیس سال 76) تا کنون مبلغ 4.097.854.689 ریال صرف مواد غذایی، 839.184.876 ریال صرف پوشاک، 100.671.275 ریال صرف کمک هزینه تحصیلی و 101.361.000 ریال صرف درمان ایتام شده است و مبلغ 19.246.500 ریال موجودی نقدی صندوق می باشد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: