تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • در جلسه آموزشی پلیس راهور و توزیع برق مشهد عنوان شد؛ تأملی بر آمار تکان دهنده مرگ و میر افراد در حوادث رانندگی جهان و ایران

   در جلسه آموزشی پلیس راهور و توزیع برق مشهد عنوان شد؛ تأملی بر آمار تکان دهنده مرگ و میر افراد در حوادث رانندگی جهان و ایران

   در جلسه آموزشی پلیس راهور و توزیع برق مشهد عنوان شد؛ تأملی بر آمار تکان دهنده مرگ و میر افراد در حوادث رانندگی جهان و ایران

   سرهنگ سلیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی در جلسه آموزشی مقررات راهنمایی و رانندگی که با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد برگزار شد به تشریح عوامل مؤثر در حوادث رانندگی و مبانی در این حوزه پرداخت.

   در جلسه آموزشی پلیس راهور و توزیع برق مشهد عنوان شد؛
   تأملی بر آمار تکان دهنده مرگ و میر افراد در حوادث
   رانندگی جهان و ایران   سرهنگ سلیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی در جلسه آموزشی مقررات راهنمایی و رانندگی که با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد برگزار شد به تشریح عوامل مؤثر در حوادث رانندگی و مبانی در این حوزه پرداخت.
   به گزارش دفتر روابط عمومی، سرهنگ سلیمی در این جلسه با اشاره به آمار مرگ و میر افراد در سوانح رانندگی جهان گفت: حوادث رانندگی نهمین عامل مرگ افرد در جهان طی سال 2010 بوده و در سال 2040 اولین عامل مرگ افراد خواهد بود. هر سال یک میلیون و 300 هزار نفر در جهان بر اثر حوادث رانندگی کشته و 50 میلیون نفر نیز مجروح می شوند به گونه ای که 40 درصد این افراد از حیّز انتفاع خارج شده و دچار نقص عضو یا قطع نخاع می شوند.
   وی از کشته شدن روزانه 3 هزار نفر در جهان و 137 هزار نفر مجروح بر اثر حوادث رانندگی خبر داد و گفت: از اولین تصادف در جهان تا کنون 50 میلیون نفر کشته شده اند که عمده آنها جوانان بوده اند، که در گروه سنی 15 تا 29 سال، اولین علت مرگ آنها حوادث رانندگی اعلام شده است و دومین عامل مهم مرگ انسان ها در جهان پس از بیماری های قلبی مربوط به حوادث رانندگی می باشد.
   سرهنگ سلیمی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین سهم قربانیان حوادث رانندگی در کشور ما مربوط به افراد 15 تا 44 ساله می باشد، گفت: در کشور ما اولین عامل مرگ افراد زیر 40 سال مربوط به حوادث رانندگی است که طی 10 سال گذشته 250 هزار نفر کشته و 2 میلیون مجروح به جای گذاشته است.
   روزانه 55 تا 60 نفر کشته و هر 45 دقیقه یک نفر در حوادث رانندگی کشور مجروح می شوند و در حالی که یک صدم جمعیت جهان را دارا هستیم متأسفانه یک پنجم حوادث رانندگی دنیا به ما اختصاص دارد.
   وی در ادامه علت 54 درصد مرگ و میر در حوادث رانندگی را ضربه به سر دانست و گفت: یک کلاه ایمنی معمولی می تواند خطر مرگ راکب موتورسیکلت ها را تا 70 درصد کاهش دهد و بستن کمربند ایمنی در خودروها نیز می تواند مسافران را از ناحیه سر حفظ کند.
   80 درصد جان باختگان ما مردان هستند و اگرچه در سال 96 تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی از 28 هزار نفر به 16 هزار نفر کاهش یافت اما باز هم این آمار نگران کننده است.
   وی افزود: بیش از 50 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرهای ما روی می دهد و در این حال عامل انسانی در بروز حوادث مهم تر از عوامل جاده و وسیله نقلیه است.
   سرهنگ سلیمی از افزایش 140 درصدی تعداد خودروها در کشور خبر داد و گفت: طی 20 سال آینده تعداد خودروهای کشور به 50 میلیون دستگاه می رسد و در حال حاضر 17 میلیون وسیله نقلیه شماره گذاری، شده و 36 میلیون نفر نیز دارای گواهینامه هستند.
   وی گفت: در گذشته عابرین کم سن و سال دچار حادثه می شدند اما امروزه عابرین سالمند بیشتر دچار حادثه می شوند.
   وی ادامه داد؛ در سرعت 70 کیلومتر فضای دید ما 45 درجه است و در سرعت 130 کیلومتر فضای دید ما 30 درجه است که دید خوبی محسوب نمی شود و باید حد مجاز سرعت خودروها در شهرها کاهش یابد چرا که امروزه در کشورهایی نظیر سوئد، هلند، آلمان، فنلاند و حتی در مالزی و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس حد مجاز سرعت خودروها در شهرها 30 کیلومتر است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: