تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • پرندگان و شاخه های درختان با کابل برق آشتی کردند!

   پرندگان و شاخه های درختان با کابل برق آشتی کردند!

   دیگر سیم لختی وجود ندارد که سارقان محترم و آسیب پذیر! را بگیرد و خشک کند و همینطور پرندگان شهرمان از این پس با خاطری آسوده بر روی سیم های برق خواهند نشست بی آنکه برق بگیرشان، آنگونه که با آمدن «قبض برق» در منازل و مغازه هایمان ما را می گیرد!

    پرندگان و شاخه های درختان با کابل برق آشتی کردند!

   دیگر سیم لختی وجود ندارد که سارقان محترم و آسیب پذیر! را بگیرد و خشک کند و همینطور پرندگان شهرمان از این پس با خاطری آسوده بر روی سیم های برق خواهند نشست بی آنکه برق بگیرشان، آنگونه که با آمدن «قبض برق» در منازل و مغازه هایمان ما را می گیرد!

   علیرضا کاشی مدیر روابط عمومی توزیع برق مشهد از من که از منتقدان جدی اوضاع بهم ریخته سیم های برق در محلات حاشیه شهر مشهد بودم و همینطور تحمل هزینه های نسبتاً سنگین برای اعزام های نیروهای متخصص به خارج از کشور دعوت کرد که با وی گشتی در سطح شهر داشته باشیم، مرا به بلوار دوم طبرسی برد و نشانم داد که چگونه با نوآوری و تلاش و همدلی کارکنان این شرکت در مشهد برای اولین بار در کشور چه اتفاقات بزرگ و شاید غیرقابل تصور روی داده است و تصاویر زشت از چهره بلوار دوم طبرسی زدوده شده.

   این اتفاق در سایه اعزام نیروهای متخصص به کره جنوبی، کانادا و آلمان افتاده است، آنها با مطالعات عینی و علمی توانسته اند با آوردن تکنولوژی روز اروپا و بومی سازی آن گامهای بزرگی در ایجاد صنعت برق پویا و نزدیک شدن به اهداف جهانی صنعت برق در افق ایران 2025 بردارند.

   بنده در حالیکه همچنان نگران آبی هستیم که طرح هدفمندی یارانه ها در گوش اقشار آسیب پذیر کرده (45 هزار تومان به خلق الله داده و 450 هزار تومان می گیرند) اما کمی هم خوشحالم چرا که این روزها اتفاقات خوبی به همت کارکنان توزیع برق مشهد افتاده است که می تواند برای همه استانهای ایران الگو باشد بخصوص برای خوزستان عزیز که با خاموشی های مکرر روبروست شنیدم که مدیریت پاک این تشکیلات توانسته با ایجاد اعتماد به نفس و انگیزه های روحی و روانی در نیروهای تحت امر برنامه های نوظهور و اثرگذاری را رقم بزند که در کشور تاکنون تجربه نشده حتی در پایتخت.

   خوب است بدانیم ... خاموشی و قطع کردن در کشور یک هزار دقیقه در سال است و این رقم در مشهد یک صد دقیقه!

   پروسه کاهش افت ولتاژ در روند انتقال برق به مشترکین به نرم جهانی آن، پنج درصد رسیده چیزی شببیه ژاپن و کره....

   اما زیباترین اتفاق این است که شاخه های درختان شهرمان با سیم ها و کابل های برق آشتی کرده اند چرا دیگر نه می سوزند و نه قطع می شوند... و اجرای عملیات خط گرم بدون قطع برق برای تعویض سیم مسی با کابلهای خودنگهدار که نه قابل  سرقتند و نه آزاری به پرندگان می رسانند و نه قابل دزدی (با پوزش از دزدان عزیز بیت المال که در اوین هستند) اتفاق ارزنده ای است که باید مورد توجه دولت باشد.

   بازگشت پرندگان بر روی کابل های بی خطر برق به طبیعت شهر روحی تازه داده البته اینکه بعداً برای پرندگان قبض برق بفرستند یا نه؟ بحث دیگر است!! امام چالش بزرگ پیش روی این طرح مقرون به صرفه نبودن دزدیدن این کابل هاست که هم سرقتشان سخت و غیرممکن شده و هم اینکه به دلیل نوع آلیاژی که در آن بکار رفته بدرد مال خرهای محترم نمی خورد. هرجا که اتومبیل های مخصوص خط گرم را که با کاور نارنجی مشخص شده اند دیدید، بدانید آنها لامپ تیر برق عوض نمی کنند ! آنها در دایره سوزن 20 هزار کیلوولت برق روشن دارند به شما مردم خدمت می کنند.
   منبع: هفته نامه نخست- شماره 611

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: