تغییر رنگ پورتال
X
   
 
  • برگزاری بیست و چهارمین همایش روز صنعت برق و ایمنی در توزیع برق مشهد

   برگزاری بیست و چهارمین همایش روز صنعت برق و ایمنی در توزیع برق مشهد

   برگزاری بیست و چهارمین همایش روز صنعت برق و ایمنی در توزیع برق مشهد

   بیست و چهارمین همایش روز صنعت برق و ایمنی با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد همزمان با دهم اردیبهشت روز صنعت برق و یازدهم اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر برگزار شد.

   برگزاری بیست و چهارمین همایش روز صنعت برق و ایمنی در توزیع برق مشهد


   بیست و چهارمین همایش روز صنعت برق و ایمنی با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد همزمان با دهم اردیبهشت روز صنعت برق و یازدهم اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر برگزار شد.
   به گزارش دفتر روابط عمومی، در این مراسم مهندس سعیدی طی سخنانی با اشاره به اهمیت رعایت ایمنی و پرهیز از بی توجهی به مسائل ایمنی گفت: کار خود را نباید دست کم بگیریم چرا که کار در صنعت برق، کاری پرخطر و پر مسئولیت است. در شبکه برق اگر از آگاهی لازم برخوردار نباشیم قطعاً دچار حادثه خواهیم شد.
   در حوزه ایمنی و رعایت مسائل ایمنی، وظیفه مدیران تنها به تأمین امکانات و تجهیزات به روز و گران قیمت بسنده نمی شود، وظیفه مهم مدیران ما ارزش آفرینی و خلق ارزش های ایمنی است.
   امروز فرهنگ ایمنی باید نهادینه شود و در این مسیر باید از مبانی تعلیم و تربیت، تشویق و تنبیه همراه با ارزش های مثبت و منفی بهره برد.
   مهندس سعیدی در ادامه گفت: عملیات فنی صنعت برق دارای سه شکل ارزش گذاری است. عملیات فنی مودبانه و بی ادبانه، عملیات فنی هنرمندانه و بی هنرمندانه و عملیات فنی عاقلانه و غیرعاقلانه.
   در هر یک از عملیات فنی مودبانه، هنرمندانه و عاقلانه ضمن رعایت آداب مربوطه باید برخورد مناسب با مردم، انجام کار به صورت هنرمندانه توسط واحدهای مهندسی و طراحی و مجری و رعایت مسائل ایمنی بصورت عاقلانه مدنظر قرار گیرد.
   وی ریشه یابی در بحث ایمنی را ضروری عنوان کرد و با توجه به اهمیت و نقش آموزش ها گفت: بحث آموزش ها را نباید کوچک شمرد و باید تداوم یابد.
   مهندس سعیدی در خاتمه خواستار ساماندهی جرثقیل های پیمانکاران، توجه به حوادث به خیر گذشت و تأکید بر ایمنی روحی و روانی شد و گفت: در بحث ایمنی باید به موضوع روحی و روانی توجه کرد و مدیران نیز باید در معاشرت با کارکنان خود از هاضمه قوی روحی برخوردار باشند.
   در ادامه این مراسم سرهنگ دهنوی رئیس اداره فرهنگ و ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان رضوی گفت: شرکت توزیع برق مشهد در بحث ایمنی یک شرکت تأثیرگذار و یکی از بهترین ها در سطح کشور است چرا که به ایمنی اهتمام ورزیده است. وی به آمار جان باختگان حوادث رانندگی در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: سال 85 تعداد 27 هزار و 800 نفر و در سال 97 نیز 15 هزار و 400 نفر در حوادث رانندگی جان باخته اند و امیدواریم در سال 98 با کاهش 12 درصدی این آمار روبه رو شویم. وی افزود: خود مراقبتی و خود امدادی در بحث ایمنی بسیار مهم است و حفظ نیروی انسانی مهم ترین هدف محسوب می شود و شرکت توزیع برق مشهد در این حوزه ها پیشتاز می باشد.
   دکتر علیرضا نبی از کارشناسان اجتماعی و مدیر بنیاد خیریه نبی با اشاره به اهمیت شکرگذاری گفت: بهترین راه شکرگذاری بوسیدن دست پر مهر پدر و مادر و توجه به نیازهای خانه و خانواده و قدردانی از نعمت های خدا است. هیچ گاه زندگی خود را با زندگی خوشگل دیگران مقایسه نکنیم بلکه باید سعی کنیم همیشه زندگی خوشمزه داشته باشیم. وی ضمن تشریح زندگی خانواده محروم و آسیب دیده گفت: همیشه از خدا بخواهید حتی برای یک لحظه کوتاه ما را به حال خود رها نکند و حال خوب زندگی تان را با کسب روزی حلال، خوشمزه کنید.
   در این مراسم مهندس نیک پیام دبیر همایش با ارائه گزارشی از نحوه پذیرش مقالات گفت: در این دوره، 128 مقاله به دبیرخانه همایش رسید که توسطه هیأت داوران، مقالات برتر انتخاب و معرفی شدند. وی افزود: با توجه به اهمیت ایمنی در توزیع برق مشهد طرح ارزیابی ایمنی پیمانکاران در حال اجرا است ضمن اینکه در بحث حوادث به خیر گذشته نیز نیازمند مشارکت همکاران هستیم و در این حوزه دیدگاه منفی وجود ندارد.
   در این مراسم از بازنشستگان و پیشکسوتان ایمنی صنعت برق، افراد نمونه ایمنی منطقه شرق، نویسندگان مقالات برتر ایمنی، افراد نمونه ایمنی معاونت بهره برداری، دیسپاچینگ ( امورهای نت فشار متوسط و فشار ضعیف) ، افراد نمونه ایمنی معاونت مهندسی، مالی، پشتیبانی، مشترکین، دفتر حراست و کارشناسان ایمنی و همچنین افراد نمونه ایمنی منطقه غرب و مجریان همایش تقدیر به عمل آمد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: