1396/10/29
  •    
    • بخشهای خبری
    •  

     بازدید نمایندگان سازمان بازرسی کشور مستقر در وزارت نیرو از طرح فهام توزیع برق مشهد

     کد: 1079
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
     منبع خبر:
     تعداد بازدید: 127
     نمایندگان سازمان بازرسی کشور مستقر در وزارت نیرو از نحوه اجرا، جزئیات و موفقیت های طرح فهام در شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد بازدیدکردند.
     بازدید نمایندگان سازمان بازرسی کشور مستقر در وزارت نیرو از طرح فهام توزیع برق مشهد

      بازدید نمایندگان سازمان بازرسی کشور مستقر در وزارت نیرو

      از طرح فهام توزیع برق مشهد

      

     نمایندگان سازمان بازرسی کشور مستقر در وزارت نیرو از نحوه اجرا، جزئیات و موفقیت های طرح فهام در شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد بازدیدکردند.

     به گزارش دفتر روابط عمومی، مهندس مهران قاسم پور مجری طرح بهینه سازی و کاهش تلفات انرژی گفت: نمایندگان سازمان بازرسی در سفر به مشهد ضمن بازدید از نحوه اجرای طرح فهام در توزیع برق مشهد از 2 شرکت سازنده کنتورهای هوشمند بازدید بعمل آوردند.

     وی با بیان این مطلب که قرار بود کلیه کنتورهای دیماندی (450 هزار کنتور) در سطح کشور به کنتورهای هوشمند تبدیل شود در حال حاضر این برنامه با چالش روبرو شده است، گفت: با توجه به نبود ساختار جدید، سیستم های نگهداری و همچنین بدلیل نبود چارت سازمانی جدید در شرکت های توزیع برق کشور، این طرح با چالش روبرو شده است اما توزیع برق مشهد با ایجاد ساختار جدید در زیر مجموعه کاهش تلفات و پیش بینی های لازم همچنان در حال اجرای این طرح در مشهد می باشد.

     در این واحد کلیه اقدامات لازم جهت آنلاین بودن کنتورها از قبیل ارتباط با اپراتورهای همراه و مدیریت سیم کارت و مدیریت و بروز رسانی سیستم های نرم افزاری و ارتباط با کنتورسازها انجام می شود. لذا بیش از 97% کنتورها آنلاین بوده و در قسمت های مختلف در شرکت از قبیل بیلینگ با مدیریت مصرف، بهره برداری، GIS و... از این داده ها استفاده می شود.

     مهندس قاسم پور از نظر مساعد و استقبال نمایندگان سازمان بازرسی کشور مستقر در وزارت نیرو از اجرای طرح فهام در توزیع برق مشهد خبر داد و گفت: توزیع برق مشهد در سال 95 برای کلیه مشترکین دیماندی کنتورهای هوشمند نصب کرده است و 9 هزار مشترک دیماندی ما می توانند میزان مصرف خود را مشاهده و همچنین از دیگر ویژگی های کنتورهای هوشمند بهره مند شوند.

     وی تصریح کرد: کلیه ترانس های عمومی سطح شهر مشهد به کنتورهای هوشمند مجهز شده اند و توزیع برق مشهد تنها شرکتی که روی خروجی ترانس ها، کنتورهای هوشمند نصب کرده است.

      

مجموع بازدیدها : 14,447,837
تعداد بازدید امروز : 2,265
تعداد بازدید دیروز : 3,507
آخرین به روزرسانی : 12:59  1396/10/26
تعداد کاربران مهمان : 153
تعداد کاربران آن لاین : 2
نشانی: مشهد مقدس - بلوارخیام(جنوبی) - صندوق پستی 1115- 91735
تلفن: 31703-051
نمابر(فکس): 37681066-051
ایمیل:
کلیه حقوق متعلق به شرکت توزیع برق شهرستان مشهد می باشد.